Cieszyńska Giercownia

Forum zrzeszające graczy z Cieszyna i okolic.


#1 2007-08-29 18:37:01

Tao_Silver

Gracz

2298266
Skąd: CIESZYN
Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 26
Punktów :   
WWW

Pirates of the Spanish Main

Pirates to bitewna kolekcjonerska komercyjna gra, wydawana na plastikowych kartach, z których składa się jednostki.

O co chodzi? Oczywiście o bitwy morskie! Nie tylko z tytułowymi piratami.

Dwie największe zalety gry to, to że jest tania i bardzo bardzo ładna. Kolejną cechą, wadą lub zaletą zależnie od sytuacji, jest to że jest bardzo prosta. Czasem to denerwujące gdy trzeba zapomniec o realiźmie. No i wada według mnie spora to jej komercyjnoś (zamierzona jednak przez autorów), co znaczy że co kilka miesięcy wychodzą do niej dodatki, coraz bardziej wymyślne, fantastyczne i kosmiczne ;| co może niektórym popsuc zabawe.

W Cieszynie gra umarła tak z pół roku temu. Mieliśmy zbyt wiele innych gier i sesji, ale kilka osób wciąż posiada swoje floty i pewnie chetnie zagra od czasu do czasu.

Był też pomysł poprowadzenia przy pomocy jednostek morskiej gry sztabowej, na razie nie zrealizowany.

Pirates na Rebelu:
http://www.rebel.pl/category.php/1,645/Pirates.html

Strona wydawcy:
http://www.wizkidsgames.com/pirates/

Ostatnio edytowany przez Tao_Silver (2007-08-29 18:41:17)


___________

"Największy ból sprawia ludziom wiedza połączona z bezsilnością." HERODOT
CSC Drama: www.csc.kom.pl    Domowa strona TAO: Darkness

Offline

 

#2 2007-09-25 08:45:48

Krath

Nowy gracz

4364186
Call me!
Skąd: Cieszyn/Katowice
Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: Pirates of the Spanish Main

No tak... Umarła pół roku temu... Ale jakby znalazł się ktoś chętny do grania, to statkami możemy się jakoś podzielic, chocby na początek, żeby zobaczyc o co chodzi. A co do sztabówki, to jestem chętna!


"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie."KARTEZJUSZ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kungfu-panda.pun.pl www.poloniawroclaw.pun.pl www.nbd.pun.pl www.redorium.pun.pl www.counterst.pun.pl